Recenze Paradox

Ověřený zákazník ampertech Petr

Přidáno: 21. listopadu 2022

• Jednoduché
  • Funkční

Jednoduché funkční čidlo za dostupnou cenu.

EZS SD168-AR

EZS SD168-AR

Ověřený zákazník hifi24 Milan

Přidáno: 23. listopadu 2021

Zakoupeno v hifi24

hlásič má v sobě oddělené relé

Ověřený zákazník kvelektro.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v AB ALARM

perfektne

Přidáno: 13. září 2016

• cena, funkce

za malý peníz dost dobrý. Trochu dražší a déle trvající doprava

Paradox DG75

Paradox DG75

Ověřený zákazník ALARMPROVÁS Ověřený zákazník

Přidáno: 3. září 2016

Zakoupeno v ALARMPROVÁS

• Vysoká odolnost vůči rušení a falešným poplachům (ale zda tomu tak je, se mě zeptejte za 5 let) :-)
  • Pet friendly - tak to je problém, viz dále.

Čidlo jsem vybral z toho důvodu, že obsahuje vlastně čidla dvě a tím má mít vysokou odolnost vůči falešným poplachům. Zda tomu tak je, to se pozná až za několik let. Vzhledem ke zkušenostem s podobnými výrobky fy Paradox tomu ovšem věřím. Odolnost vůči zvířatlm je ovšem docela problém. Výrobce deklaruje, že čidlo nereaguje na zvířata do 40kg. Naivně jsem se domníval, že čidlo je natolik sofistikované, že opravdu rozezná velikost pohybujícího se vetřelce. Situace je, bohužel, zcela jiná. Celá odolnost je "řešena" tak, že čidlo nereaguje na zvířata, pohybující se po zemi. V manuálu se dokonce uvádí, že kočka, která vyleze do vyšší výšky, než je 0.9m, může způsobit falešný poplach. No a teď mi, prosím, nekdo poraďte, jak nařídit kočce, aby se pohybovala jen po zemi :-))).
Ještě horší je ovšem ta skutečnost, že deklarovaných 40kg hmotnosti zvířete je asi pouhý odhad výšky zvířete. Já sice nejsem zvíře, jsem člověk a vážím 100kg, tedy dvaapůlkrát více, než je deklarovaný limit. V chráněném prostoru se mohu pohybovat po čtyřech zcela libovolně. Mohu si také sednout na zem a pohybovat se odstrkováním rukama a nohama. Čidlo přitom nezaznamená ani malý impuls. Je nainstalované ve správné výšce a také je na tuto výšku správně nastaveno. Obelstít toto čidlo je tedy velmi snadné.
Asi by pomohlo nainstalovat ho nízko do výšky kolem 1m. Zloděj totiž jen obtížně zvládne levitovat nad čidlem, aby ho čidlo "nevidělo". I hloupější zloděj však zvládne pohybovat se po čtyřech, pokud nechce ukrást něco, co se nachází vysoko.
Paradox tedy tímto výrobkem dost zklamal a tvrzení o odolnosti zvířatům do 40kg je lež jako věž. Fyzika holt stále platí a ani reklamní bláboly na tom nic nezmění.
Asi by bylo lépe koupit DG65, které snad dokáže ohlídat i zem.

Přidáno: 9. ledna 2015

• Jeden z dobrých PIR čidel

žádné falešné poplachy

Přidáno: 19. ledna 2014

• Výborná citlivost, rozsah

Výborné frátoví PIR, opravdu rozdíl opoti čínským.

Paradox 525DM

Paradox 525DM